Mikkeizmy na trzeźwo

Marek Kondrat: „idą młodzi, Polska się zmienia. Z mendowatej na zachwycającą”. Zawsze miło się go słucha, zawsze trudno się z nim nie zgodzić. Do teraz. Wyniki szkolnych prawyborów do Parlamentu Europejskiego w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze dają neofaszyście Korwin-Mikkemu 42 procent poparcia młodych Polaków. Platforma dostaje 13 procent, a Ruch Narodowy, bliźniak Korwina, 9 procent. To jest wyborcze podium na miarę możliwości młodego Polaka. Korwinowcy na facebooku są najsilniejsi. Lider ma 314 tysięcy lajków od wiernych. Dlatego prosi: „Walczymy z nieprawdopodobnymi atakami całej tej bandy „polityków” i ich pachołków. Potrzebujemy w ostatnim tygodniu wielu spotów w czasie płatnym – niestety: wysoko. Proszę więc o hojność – dziś, najpóźniej jutro – bo musimy to wszystko poopłacać!”. Załóżmy, że Janusz Korwin-Mikke ma głos płynący z siły mandatu. Jego słowa stają się ciałem: # Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci # Nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o Holokauście # Gdyby kat powiesił mi ojca, to płaciłbym mu emeryturę. On wykonał swoje polecenia # Musimy stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: Żadnych eksperymentów! Żadnego „współdecydowania” # Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom # Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość # Gdyby w '39 co drugi Żyd miał broń, nie byłoby Holokaustu # Homoś to jest rzecz normalna. Natomiast geje, tfu, to jest banda chamów importowanych z zagranicy # Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych – a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów – i inwalidów # Śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że narkomani umierają, jest zjawiskiem społecznie pozytywnym To tylko kilka mikkeizmów. Bywa w czasie lektury, że mam problem podobny do profesor Staniszkis: „Mikke ma w sobie coś, co jest w polityce praktyczne i zabójcze: jest taki logiczny, jest taki klarowny”. Bo czy nie można się zgodzić ze zdaniem: „Skok z szóstego piętra jest z całą pewnością bardziej szkodliwy niż zażywanie heroiny, aczkolwiek nie zakazujemy budowy szóstych pięter”. Albo „To nie ja mam się podlizywać wyborcom, to oni muszą mieć na mnie ochotę”. I wreszcie „Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos?”. Wciąż nie ma lepszego. Wierzę jednak, że w tych wyborach menel spod budki wytrzeźwieje zanim doczołga się do urny Korwina. Ten tekst to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy go identyfikować z linią programową redakcji TVN i TVN24
1Komentarz
 • Krzysiek

  18 czerwca 2015 w 16:21 Odpowiedz

  Wciąż nie ma lepszego ustroju ? Ciekawe dlaczego? Bo Pan, bo my, bo wielu nie umie go sobie wyobrazić ?
  Może warto się zastanowić ? Pan Korwin co by nie mówić uzmysławia nam niedostatki tego dziadostwa w jakim żyjemy.
  To właśnie jest wyzwanie dla umysłów , człowiek powinien próbować udoskonalać swoje otoczenie a nie opowiadać
  że nie pojawia się lepsze. Tak się właśnie zachował nasz pożal się Boże rząd -wygramy -bo nie ma lepszego w nic nie robieniu.
  Po Leninie nikt już nie próbował nic nowego, a myślę że jakaś rewolucja jednak by się przydała.(po dobroci nie ma szans)
  Tu już niewiele zostało do spaprania to może dajmy szanse rozumowi?
  W każdym razie mówienie że nie ma racji ktoś kto widzi głupotę tego ustroju,
  podpierane argumentem o braku lepszego być nie może.
  Przy takim podejściu koło byłoby do dzisiaj nie wynalezione.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

Zostaw komentarz